تابلوی اعلانات
خانه » اخبار » ادای توضیح نسبت به ادعای هیئت مدیره برج های آسمان ۱۰ و ۱۱ در نواقص به ارث رسیده از عملکرد تعاونی
ادای توضیح نسبت به ادعای هیئت مدیره برج های آسمان ۱۰ و ۱۱ در نواقص به ارث رسیده از عملکرد تعاونی

ادای توضیح نسبت به ادعای هیئت مدیره برج های آسمان ۱۰ و ۱۱ در نواقص به ارث رسیده از عملکرد تعاونی

 کولینگ تاور

قابل توجه کلیه مالکین و ساکنین آسمان ۱۰ و ۱۱

با سلام و آرزوی سالی قرین با موفقیت و پیروزی نظر به اطلاعیه صادره توسط هیئت مدیره برجهای آسمان ۱۰ و ۱۱  و اطلاع رسانی از اشکالی به ارث رسیده از عملیات اجرایی شرکت تعاونی و اعلام قسط به ساکنین در جهت پرداخت هر واحد به میزان ۲/۱۶۰/۰۰۰ ریال طی اقساط ۴ ماهه موارد ذیل به استحضار می رسد  .

۱ رفع اشکال اشاره شده بر اساس رعایت نکات فنی همانگونه که بارها و طی مکاتبات متعدد به هیئت مدیره برج ها اعلام گردیده در تعهد تعاونی است و نیازی به اعلام قسط و دریافت وجه مجدد از طرف هیئت مدیره برجها ندارد .

۲ طی سه سال ۹۵ ، ۹۶ ، ۹۷ که بهره برداری از آپارتمانهای تحویلی آغاز گردیده شرکت تعاونی با نهایت دقت و تلاش اشکالات باقیمانده از عملکرد پیمانکاران اجرایی را در دستور کار داشته و هزینه های آن را ابتداعاً از محل سپرده حسن انجام کار پیمانکاران  و بعضاً از محل واریزی قبلی اعضاء به حساب تعاونی تامین نموده است که ریز اقدامات صورت گرفته در صورت نیاز اطلاع رسانی می گردد .

۳ به اطلاع عموم می رساند ، علت معوق شدن رفع آن قسمت از اشکال اشاره شده در بند ۱ اطلاعیه صادره که مربوط به عملیات اجرایی پیمانکاران تعاونی است صرفاً به دلیل عدم پرداخت بدهی هیئت مدیره برج ها به میزان ۳۱۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال به شرکت تعاونی است که در صورت انجام این تعهد نیازی به جمع آوری مجدد وجه از ساکنین نخواهد بود  فلذا دقت نظر و مطالبه مالکین آپارتمانها ضروری به نظر می رسد .

در پایان ضروری است اطلاع رسانی گردد که وجود صدای اندکی در حد مجاز ، موضوعی طبیعی و از شرایط زیستن در طبقات آخر این برج و برجهای مشابه است که همواره در انتخاب واحدها مورد نظر مالکین قرار می گیرد و اطمینان داده می شود که صدای موجود در این برج نیز فراتر از استاندارد های موجود نیست ، حال اگر با سیاه نمایی و جو سازی های صورت گرفته ، ساکن طبقه فوقانی تصور نماید که با تحمیل و انجام این هزینه گزاف به ساکنین می تواند شانس  تقلیل این صدای طبیعی در طبقه آخر را امتحان نماید  موضوع دیگری است که ربطی به ادعای نواقص باقیمانده و به ارث رسیده از طرف تعاونی ندارد . 

۲ نظر

  1. مشکل صدای طبقه آخر ربطی به دیگران ندارد باید خود اقیانوس طبقه آخر هزینه کنند

  2. با سلام اگر ساکنین طبقه آخر میخواهد مشکل را رفع کند باید خودش هزینه اش را بدهد نه اینکه با جو سازی و دروغ بخواهد از دیگران هزینه کند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top